Kiralık Stabilizer & Gimbal

Kiralık stabilizer ve gimbal fotoğraf ve video çekim işleri ile ilgileniyor ya da bunu bir hobi olarak yapıyorsanız, fotoğrafçılıkta yaşanan en büyük problemin titreme olduğunu da biliyorsunuzdur. Bu titremenin önüne geçerek işimizi çok daha kolay hale getirmekte.

Kelime anlamı olarak dengeleme halkası veya yalpa anlamına gelmektedir. Gimbal kiralama üzerinde 2 ya da 3 adet bulunan motor yardımıyla titreşimi neredeyse sıfıra indirebilirsiniz. Bu cihazlar, üzerine yerleştirilen video kayıt cihazının aksi yönünde hareket ederek titreşimi yok etme mantığıyla programlanmıştır.

Bu modelleri üzerindeki video kayıt cihazında titremeler gimbal üzerindeki sensörler yardımıyla algılanmakta ve üzerinde bulunan motorlara ters yönde hareket talimatı gönderilmektedir. Bu hareketi, üzerinde bulunan piller yardımıyla yapmaktadır.

Stabilizer Kiralayarak Neler Yapabilirim?

Firmamız bünyesinde stabilizer kiralama hizmeti verilmektedir. Kiralığınız stabilizer ile kullandığınız cihazın çekim kalitesine de bağlı olarak koşarken video kayıt edebilir, birçok aksiyon sahnesini kesintisiz ve sanki özel bir sahnedeymiş gibi çekebilirsiniz. Bu teknoloji, çok pahalı olan SteadyCam cihazları ile yarışır düzeyde bir hizmet veriyor ve beklentileri en iyi şekilde karşılıyor.

Kiralık Stabilizer ve Gimbal Çeşitleri

Sadece elde taşımak maksadıyla üretilmiş makineler değildir. Aynı zamanda drone ve insansız hava araçları üzerine de gimbal yerleştirilebilir. Tabi bunun için güçlü dronelar kullanmak gerekir. Belli ağırlıkta olan cihazlar olduğundan drone da gimbal taşıyabilecek güçte olmalıdır. Bu kapsamda kullanılanlar enerjilerini drone’dan almaktadırlar.

Bazı modellerin üzerinde kamera vardır. Bu türler kullanımlarında ek bir video kayıt cihazına ihtiyaç duyulmamaktadır. Kullanıcıya büyük kolaylık sağlayan kameralı gimbal aracılığıyla çekim yapmak artık çok daha kolaydır. Mekanik ve elektronik çeşitleri bulunan ürünlerinden mekanik olanlar genellikle amatör olarak bu işle ilgilenenler tarafından tercih edilmektedir.

Az biraz mekanik ve teknolojik bilgisi olan herkesin kullanabileceği cihazlardır. Cihazın üzerinde bulunan iki adet somuna video kayıt cihazını yerleştirip direkt olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Fotoğraf meraklısı ve çektiği fotoğrafın dört dörtlük olmasını isteyen herkesin kullanmak isteyeceği ekipmanları, firmamızdan kiralama hizmeti alarak güvenle kullanılabilecek ürünlerdir.